| Matei_Răzvan_Irizoiu_1995 a întrebat:

In afara de profilul de stiinte sociale si filologie, la ce profile nu se mai da bacul la mate? (Si fara fizica si chimie)

Răspuns Câştigător
| loveM a răspuns:

Pai astea sunt specializarile la care nu se da bac-ul la mate, fizica, biologie, chimie sau info.
Stiintele sociale si filologia sunt specializari ale profilului uman si la alea nu dai bac-ul la mate, fizica, chimie, biologie si info. Matematica-informatica si stiinte ale naturii (bio-chimia) sunt specializari ale profilului real si la astea dai bac-ul la cele enuntate mai sus. happy