| adelina899 a întrebat:

Care e diferenta intre cele doua profile umane filologie si stiinte sociale? La filo stiu ca din a 11a nu mai faci mate chimie si fizica e valabil si pentru stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Nici la filologie, şi nici la ştiinţe sociale, din cls.a 11 a, nu se mai fac, matematică, chimie, fizică.

3 răspunsuri:
| DoctorLove a răspuns:

Filologia se bazeaza pe studierea limbilor straine si a limbii romane, pe istorie si geografie si foarte putin pe matematica, fizica, biologie.
Stiintele sociale se ocupa cu studierea economiei, logicii, psihologiei si mai putin a matematicii.

Eu am facut stiintele naturii si acolo am facut mate, biologie, fizica si chimie.

| adelina899 explică (pentru DoctorLove):

Acolo sunt si eu prietene si vreau sa ma transfer big grin

| DoctorLove a răspuns (pentru adelina899):

Mie mi-a placut la stiintele naturii, am luat si bacu. asa ca nu am nimic rau de zis. :d