| daana a întrebat:

In ce cariera nu este atat de mare responsabilitate? Stiu ca peste tot trebuie sa fii responsabil, dar eu ma refer la pauza-sa poti asculta muzica, sa mai vorbesti la telefon, sa mananci etc? Cred ca toti mai fac asta la servici, pentru ca nu poti munci mereu. O asistenta medicala ar putea lua astfel de pauze? Intr-un spital? Sar ar fi nevoita sa munceasca mereu? Stiu ca in strainatate pauzele sunt interzise, si e foarte greu(cel putin asa am auzit). Dar in Romania?

10 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai toti am vrea o slujba cat mai usoara dar din nefericire nu se prea poate.Singura solutie ar fi sa iti deschizi vreo firma si sa ai angajati iar tu sa stai degeaba toata ziua! Succes!

mira
| mira a răspuns:

Treptat vor disparea si la noi astfel de joburi.

| elena a răspuns:

Poti lucra la un post de radio...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
agent de paza la Gradina zoologica, e doar un exemplu!
vanzator/controlor de bilete la cinema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dana las-o balta. daca vrei un loc de munca unde nu prea se munceste, vei gasi dar numai intr-un singur mod, si nu prea usor.eu muncesc 8din 8 si este bine.fiindca nu sunt nevoit nici sa fac plecaciuni, nici sa fiu pupincurist doar imi fac treaba mea si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
ca sa lucrezi intr-un loc unde sunt multe pauze, alege invatator/invatatoare, ai pauza la fiecare ora.

| matrixismyname a răspuns:

Cum sa fie pauzele interzise in strainatate? Chiar te forteaza sa le iei, eventual unii au si cantina and stuff.

| al3xal3x1 a răspuns:

In romania cel mai bine daca esti barbat este sa devii ori un muncitor pe santier sau la drumuri pentru ca... iti iei pauza cand ai tu chef.Nu vezi in ROMANIA cat timp dureaza sa se faca un drum/sosea/autostrada/constructie. Iar daca esti femeie nu stiu ce ai putea sa devii ca sa ai un loc de munca cum iti doresti tu. Eventual iti iei un MOS cu bani si ai pauza cand vrei si ai si bani.

| iloveyou_9601 a răspuns:

Pe hol o asistenta poate lua pauza, dar nu e vorba de ea intr-un spital, e vorba de viata a mai multor oameni decat de pauza asistentei. Fundita?^_^

| daana explică:

Doamne! Daca nu vreau sa muncesc non-stop, inseamna ca vreau sa stau degeaba toata ziua. Ce oameni! Nu va obliga nimeni sa raspundeti! Cine v-a inrait asa? Criza?