| Mariassw a întrebat:

În ce facultate călătorești? Adică in timpul facultatii calatoresti?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Geografie și la unele de sport

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti pe la geografie si te duce vreun prof pe munte da...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Călătorie în cadrul programului de studii am găsit aici
Faci practică în USA. Iuesei.
Vreau funda și 5 lei.
http://www.excel.md/postgraduate-romanian/American-Hotel-Academy/

| RoCkKiD a răspuns:

Daca te referi la calatorit ca partea a programului de studiu, atunci geografia sau sportul in functie de ce sporturi alegi sa faci (sau ce au in programa) ca o sa fie dificil sa faci ski in sala de sport. happy

Daca te referi al calatori in general, universitatile au o multime de oportunitati. Cea mai mare este cu bursa Erasmus insa tot o sa ai nevoie de ceva subventii de la parinti. In plus organizatiile studentesti desfasoara tot felul de activitati unde ai platite cazarea si masa, eu am fost prin o gramada de orase din tara si prin strainatate pe gratis.

| Yuoia a răspuns:

Nu te opreste nimeni sa calatoresti oricand. Intrebarea ta e neclara, daca ma uit la raspunsurile de mai sus.

| Emazio a răspuns:

Geografie, dar in erasmus poti sa pleci cu oricare in afara de drept din cate stiu

| SitedeHaine a răspuns:

In studentie calatoresti doar daca te atasezi de grupuri care fac excursii. Nu conteaza ca esti la geografie sau sport, daca te atasezi de grupuri care fac iesiri sigur o sa calatoresti. La geografie spre exemplu se fac 2 practici pe an prin tara, dar banuiesc ca vrei sa calatoresti de mai mult de 2 ori pe anhappy