| Razvan1lol a întrebat:

Somaj in timpul facultatii? thinking

Daca este la facultate, nu exista asa ceva, corect?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu primesti indemnizatie de somaj in timpul studiilor, indemnizatie de somaj pot primi doar absolventii de facultate care nu izbutesc sa se angajeze dupa absolvire.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu poți primi ajutor de șomaj dar poți primi bursa. Bursa socială dacă ai un anumit venit pe membru de familie, stabilit de facultate (de ex 900 lei), bursa de merit dacă ai media semestriala mare și te încadrezi, bursa de performanța dacă ai media 10 și participi la diverse proiecte. Bursa de performanța e cea mai mare, poate ajunge și la 2000 lei pe luna.

| Pikachūﯰ a răspuns:

Ba da ma
bursa de somaj pentru elevi cu studii superioare cauta pe netwinking