| JetBlueJet a întrebat:

In ce tara straina ati pleca sa munciti?
P.s. Nu vreau raspunsuri de genul "Eu nu as pleca din Romania".

22 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Germania

| dannys a răspuns:

Eu muncesc in Italia.

| RAY a răspuns:

Deutschland

| Violleta2022 a răspuns:

La munca, probabil ca in Europa, unde va permite Uniunea Europeana, fara viza de acces.
In alte tari, ai nevoie de vize de munca!

suntserios
| suntserios a răspuns:

In Olanda sau una din tarile nordice. Acolo gasesti cel mai ridicat nivel de trai.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Grecia laughing

| Deaad a răspuns:

Germania.

| alexandrualind a răspuns:

Canada.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In SUA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spania,Miami,New York, as pleca, dar nu m-am interesat ce trebuie sa fac, etc si daca pot, si nu stiu ce laughing

| RorySan a răspuns:

Cred ca Italia

| UzOm a răspuns:

Islanda, Danemarca, Elveția sau Norvegia. Încă nu m-am hotărât în care să merg după ce termin liceul.

| Lucică1998 a răspuns:

Australia mi se pare cea mai buna alegere. Ei sunt izolati de toate comflictele, nu auzi acolo de atentate, teroristi, razboi. Si in plus au un nivel de trai destul de ridicat, adica pana la urma este una dintre singurele tari din lume care nu ar sti ce e aia criza daca nu ar imprumuta altii de la ei.

| nestiy a răspuns:

Germania

| AlexBossulThau a răspuns:

Dupa pererea me 3 tarii:Spania, Germania sau Italia!
Funda?

| SoxSava a răspuns:

Buna!
Eu sunt si muncesc in Spania si sunt multumit de absolut tot. Oameni frumosi si ok, de asemenea si salarile lor. Pentru raspunsu de jos " Canada " iti trebuie VIZA si aia nu o obti numa daca ai neamuri pe acolo ceea ce e rar.

| JetBlueJet explică (pentru SoxSava):

Scuze ca intreb...Dar cu ce te ajuta acea viza?

| SoxSava a răspuns:

Sua / Canada nu apartine lui EU/EUROPA. Asa ca ei nu primesc pe oricine acolo. Exemplu parisul care a devenit un cuib pentru teroristi, acolo mor aproape 1000 -1000+ persoane in atacuri teroriste. Viza si daca ti-o faci o primesti pe 6luni 1 an maxim. Se poate face pe vizita sau munca la neamuri daca ai.E greu sa ajungi acolo. Eu am neamuri acolo si tot nu am reusit inca sa obtin viza.

| KALASHER a răspuns (pentru SoxSava):

Obtii usor in schimbul unei sume consistente de bani.

| suntserios a răspuns (pentru KALASHER):

E ca.cat... romanul din tine vrea sa dea spaga chiar si la ambasada Canadei?

| KALASHER a răspuns (pentru suntserios):

Nu vorbim despre spaga, ci despre unele firme care iti pot face viza.

| MihvvcfBlabla a răspuns:

Hei,stii joaca pe care o recomanda Ilie's Vlog, joaca se numeste big time, daca o descarci si pui codul XWRA9 si automat vei avea 2500 tikete ))