| RazzyFUnik a întrebat:

In ce tara ati pleca sa munciti? de ce?

3 răspunsuri:
| yuyubarbie19 a răspuns:

In Romania.Cea mai buna tara in care se poate munci. Daca muncesti in agricultura sau chiar sa stanci deseurile de pe strada e macar tara ta.Si chiar daca cei de la putere nu fac nimic decat sa stea degeaba muncim noi pentru viata noastra si a urmasilor nostri.

| RazzyFUnik explică (pentru yuyubarbie19):

Munca multa bani putini
locul in care abia supravietuiesti in loc sa traiesti
unde sunt caini si boschetari, unde se fura pana si gunoiul...
unde tinerii nu sunt buni pentru munca iar batranii sunt prea batrani pentru a mai munci
tara de pe ultimul loc si in care nu ai unde sa te tratezi si nu exista profesori de calitate, unde toti cer spaga, iar ca sa obtii un act te foiesc si te enerveaza

| Ariyana a răspuns:

M-as muta in Canada deoarecere acolo oamenii nu te fura pe fata, iti dau salar bun si te respecta.Acolo nu e relatia asta groaznica de superioritate sef-angajat.Acolo seful isi respecta angajatii si nu are nicio problema cu ei, sunt ca niste prieteni.