| anonim_4396 a întrebat:

Sunt a 12-a si in curand dau bacul. Inca nu sunt hotarata unde sa dau mai departe. Ce facultati imi recomandati si unde?!

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine este sa mai ai rabdare un pic sa vezi cum merge ultimul an de studiu inaintea examenului de bacalaureat, cel mai bine este sa-tiu asculti glasul inimii si sa dai la ceea ce iti place tie, nu este bine sa urmezi ceva ce tie nu iti place si care poate nici nu iti va prinde bine mai departe.Bafta mai departe si cu siguranta alegerea va fi numai si numai a ta.

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ce-ti place sa faci? Ce ai face cu placere? Ai aptitudini spre "ceva anume"? Numai tu poti sa raspunzi la aceste intrebari.
Fa-ti o lista cu variante posibile si in dreptul fiecareia scrie avantajele si dezavantajele (asa cum le percepi tu).
Gandeste-te ca la un loc de munca solicitant poate sa-ti fie mult mai usor daca iti place ceea ce faci.

| narcis13 a răspuns:

Analizeaza-ti calitatile care te-ar recomanda pentru un anumit domeniu de activitate.Alegerea viitoarei facultati e un moment foarte important din viata ta. Daca vrei sa faci cu adevarat carte, alege o universitate de stat, nu te du la Spiru Haret sau mai stiu eu ce universitate privata cu probleme.In cazul in care te intereseaza doar sa ai o diploma si nimic mai mult, poti invata si la Spiru Haret sau oricare alta universitate particulara.

| MissCamelia a răspuns:

Gandeste-te ce-ti place sa faci si cauta o facultate in domeniu

| vlad91 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie dar te-as putea ajuta trebuie intai sa stii ce iti place si ce nu ce ai vrea sa faci sunt multe dar te-as putea ajuta sa le pui cap la cap totusi asta consta intr-un dialog pe care il putem face pe privat astept un mesaj daca esti interesata happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu iti recomand SPIRU asa e clar, de ori unde ar fi!

| andreea_7415 a răspuns:

Recomand Spiru Haret din brasov este cam scump dar merita succes la bac sa iei 10~