| Vecina a întrebat:

In domeniul stiintelor umane, care sunt cele mai cautate meserii si mai bine platite?

Ce sanse sunt la ora actuala sa profesezi ca avocat in Romania si in afara?

4 răspunsuri:
| vasiledumitru a răspuns:

Dupa ce termini 4 ani de facultate de drept trebuie sa dai examen de barou, dar daca esti buna si te angajezi la o firma de avocatura din Bucuresti nu trebuie sa dai bani la un avocat ca sa te ia stagiar, ba chiar ei te platesc, dar nu merita sa fii avocat, e cea mai stresanta meserie din lume, cele mai multe infacte le fac avocatii, plus de asta o sa lucrezi cu oameni de joasa speta, si e periculos.

| neamtzu92 a răspuns:

Ca sa ajungi avocat e foarte greu, dupa ce termini cei trei ani de facultte pe care ii faci trebuie sa te inscri intr-un barou de avocatura si ca sa faci asta ai nevoie de fff multi bani in jur 100. 000 euro, ca sa ajungi avocat in Romania ai nevoie de fff multi bani

dar ai ****a sa faci fcultatea de drept si s profesezi ca jurist la o firma...sau te ajuta in cazul in care te angajezi in armat sau politie

fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiinte umane=no future, zic atat din propria experienta cat si din experienta colegelor mele...indreapta-te spre ceva cu profil real, vei fi mai castigata, crede-ma pe cuvant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiinte umane=no future, zic atat din propria experienta cat si din experienta colegelor mele...indreapta-te spre ceva cu profil real, vei fi mai castigata, crede-ma pe cuvant!