| MrMistery a întrebat:

In liceu am avut media 9, 50 la purtare in clasa a noua din cauza unui prostii pe care am facut-o in semestrul intai. In restul anilor am avut 10 la purtare. Acum sunt a 12-a si ma gandesc sa dau la Facultatea de Drept. Va conta media la purtare pe care am avut-o la liceu sau trebuie sa aleg o alta facultate? (Sunt din Bucuresti in caz ca regulamentul difera de la Facultate de Drept la Facultate de Drept.)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru admiterea la o facultate de drept nu conteaza media la purtare a anilor de liceu, cu atat mai putin o medie a cl. a IX-a.