| anonim_4396 a întrebat:

Deci, o sa am media 9 la purtare semestrul asta caci m-am coborat la nivelul celor care se luau de mine. In rest am 10 pe linie. Va conta pe undev in afara de admirerea la liceu( sunt in clasa a vii-a )?

Răspuns Câştigător
| MusicMakesMeFreee a răspuns:

In primul rand nu cred ca profesorul tau o sa iti puna media 9 la purtare vazand ca ai 10 la celelalte materii, fii calm si cuminte la ore de acum inainte.In plus nu conteaza nicaieri doar media la purtare din liceu conteaza, deoarece cand te angajezi se uita la purtare sa vada daca ai fost baiat cumintehee hee

9 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nici macar la admiterea la liceu nu va conta. Daca nu dai la scoala militara nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu va conta ca ai o medie de 9 la purtare indiferent la ce liceu vrei sa mergi.

| suffarstar a răspuns:

Probabil la anul' nu vei avea bursa.Nu conteaza la admitere.Stai cuminte la ore, nu cred ca ti-a scazut media la purtare, vad si aia ca ai 10 peste tot, nu cred ca-s chiar asa de cretini.

| Ioscaa1 a răspuns:

Daca ti-ai dorit vreodata sa te faci politist sau paznic undeva poti sa-ti iei adio iti trebuie 10 pe linie la purtare si conteaza si in alte locuri de munca

| allex20n a răspuns:

Pe cine mai intereseaza mediile din gimnaziu dupa admiterea la liceu? iti zic eu, pe nimeni! cand primesti foaia matricola din gimnaziu (cea cu mediile) uita-te bine la ea (daca zici ca ai numa' 10) ca nu o sa o mai vezi dupa inscrierea la liceu. cand termini liceul o sa primesti foaia matricola cu mediile din liceu si asta chiar conteaza la inscriere la facultate si in alte locuri. deci vezi ce faci in liceu laughing laughing))
bafta!

| Badgirl117 a răspuns:

In primul rand nu iti va pune 9 cand tu ai 10 pe linie.Stai linistit! Daca nu ai facut ceva foarte grav te va ierta! Deoarece un elev fruntas ca tine are la baza invatatura, educatie, bun simt si disciplina! Lucruri la care merita sa ai zece pe linie! Si daca profesorul nu este asa ingatuitor asa cum credeam nu te panica! Singurele licee la care nu se accepta media 9 la purtare sunt cele militare, de politie si politica! Eu iti urez succes si iti tiu pumni in caz de orice!

| IoAlexandra a răspuns:

S-ar putea sa nu mai iei premiul 1(depinde), dar nu cred ca o sa patesti asa ceva, daca ai 10 chiar meriti premiul.

| moniquah a răspuns:

La admitere la liceul militar... si nu cred ca o sa iti scada.

| GabrielaDaniela177 a răspuns:

O s-a cam conteze.