| MisterKat a întrebat:

In timpul cursurilor de recalificare/calificare pentru someri se mai primeste indemnizatia de somaj?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se primeste, dar numai daca se fac cursurile pe timpul perioadei de somaj la care ai dreptul. Daca se fac dupa expirarea acestei perioade nu se mai primeste. Numai bine!

1 răspuns:
| ionut1980 a răspuns:

Din cate vad aici http://www.birouldeconsiliere.ro/detaliu.aspx?eID=140&t=Articole

Plata indemnizatiei va inceta :la data refuzului nejustificat de a participa la servicii pentru stimularea ocuparii si de formare profesionala sau la data intreruperii acestora din motive imputabile persoanei.In concluzie in perioada de calificare primesti indemnizatia.