| revers1 a întrebat:

Buna zioa! Am si eu doua intrebari. Am terminat liceul si am luat somaj 6 luni timp in care m-a pus sa ma inscriu la un curs de recalificare m-am inscris am inceput cursul in martie dar in aprilie mi-a expirat somajul dupa care am fost nevoit sa fac o prelungire pentru ca, cursul nu l-am terminat dar nu mai m-a chemat la viza si nici somajul nu mai ami vine. cursul mai tine pana prin luna septembrie. De ce nu mai ami vine indemnizatia de somaj? Daca nu ma mai duc la cursul la care m-am inscris trebuie sa platesc ceva? Multumesc. Cel mai clar raspuns primeste FUNDA

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Nu platesti nimic daca nu mergi pentru ca e un curs subventionat de ajofm iar in legatura cu somajul intreaba la biroul ajofm sa vezi ce s-a intamplat