| Iuliana186 a întrebat:

Inginerie medicala(politehnica) sau drept( universitatea din Bucuresti?
In conditiile in care la romana ma pricep, imi place sa comunic, imi place si matematica, dar sunt praf la fizica?
La care dintre cele doua facultati este mai usor sa iti gasesti un serviciu?
Fara nicio pila sau beneficiu suplimentar!

3 răspunsuri:
| calin_8886 a răspuns:

La poli. Oricum, daca hotarasti sa faci dreptul, iti recomand sa nu te opresti la doar cei 4 ani de facultate. E suprasaturata piata de avocati, mai ales ca diploma nu este recunoscuta in afara. Dupa terminarea facultatii, ar trebui sa te duci la Institutul National de Magistratura pentru a te a axa pe un anumit domeniu, juridic, procuratura, judecatoresc. Nu recomand, deoarece din ce am auzit, se intra pe pile in barou si-ti va fi extrem de greu. Politehnica iti ofera si sansa de a-ti structura mintea si consider ca iti ofera mai multe oportunitati. Dar la alte facultati nu te-ai gandit?

| Iuliana186 explică (pentru calin_8886):

M-am gandit, dar nu imi doresc. Am luat in calcul toate posibilitatile.

| calin_8886 a răspuns (pentru Iuliana186):

Nu stiu la ce se da admitere la inginerie medicala, dar nu m-as mira sa fie fizica una dintre materii.