| numesiprenume0 a întrebat:

Intr-un call center angajatii nu sunt impartiti pe departamente? De fiecare data cand am sunat pentru relatii cu clientii trebuie selectat si departamentul, gen detalii comenzi, informatii produse ori sesizari... acesta este doar un exemplu...
Nelamuririle mele sunt urmatoarele: am aplicat pentru un post callcenter la o firma de transport... la interviu mi s-a zis in ce conta postul, dar toate fara a fi impartite pe departamente. Este posibil sa ma ocup chiar de orice problema, fara a tine cont de categoria din care face parte? Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Așa cred, asta ține de fiecare firmă în parte, cred că categoria problemei o pui tu din sistemul de ticketing (evidența sesizărilor)

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de firma. Teoretic da, dar daca e mai mica poti fi ''om universal''.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ce informatii poate sa iti transmita o firma de transport pentru ca sa foloseasca mai multe persoane la biroul de informatii? Ca acum nu mai putem sa-i spunem birou de informatii, trebuie sa-l numim callcenter. In garile CFR cate persoane sunt la informatii? Sau crezi ca la un birou de informatii la o firma de transport te intreaba cate suruburi are un autobuz?