| Biank_8453 a întrebat:

Intrarea la facultate! Am o intrebare: daca ma inscriu la o facultate la doua profile la buget si nu intru la buget, ma repartizeaza la taxa la unul dintre ele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a aratat dosarul meu la inscriere:
1 - profil pe care am vrut - BUGET
2 - optiune profil #2 - BUGET
3 - optiune profil #3 - BUGET
4 - profil pe care am vrut - TAXA
5 - optiune profil #2 - TAXA
6 - optiune profil #3 - TAXA

... pentru ca ei te vor repartiza in functie de preferintele tale.
Nu te speria daca nu intri din prima la profilul dorit. Locurile, dupa repartizare, urmeaza a fi confirmate. Daca un nr suficient de persoane nu confirma, vei intra tu.
Multa bafta!

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In momentul in care te duci sa te inscrii, completezi o fisa pe care insiri toate optiunile, in ordinea preferintelor. Dupa ce pui optiunile de la buget, trebuie sa le pui, musai, si pe alea cu taxa, ca, altfel, nu te trec ei automat la taxa. Deci, ei iau in considerare STRICT optiunile trecute de tine in fisa.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Informatii pe care le poti lua de pe net.nu de aici

| stephanny a răspuns:

Exact. statul nu-ti acorda loc la buget decat la o singura facultate. si cunosc o prietena care e la 2 facultati dar a 2-a o plateste.