| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cei care nu-si gasesc un loc de munca! Cum va afecteaza faptul ca sunteti someri pe plan familial, social si economic?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Si eu sunt somer/ in cautarea unui loc de munca. La mine e o chestie mai mult de ambitie, pentru ca m-ar putea ajuta parintii( sunt student si am si bursa), deci pe plan familial nu ma afecteaza prea tare. Pe plan social, pai sa vedem, te referi la integrarea in societate? Mmm, aici parerile sunt impartite: o parte imi spune ca nu-i nimic in neregula, pentru ca cei mai multi colegi nu sunt angajati. Pe de alta parte, m-as simti mai barbat si mai sigur pe mine daca as avea un loc de munca. Pe plan economic, ma afecteaza pentru ca traiesc din economiile de peste vara si acestea sunt pe sfârşite!