| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori: Studentii se pot angaja si tine pasul cu scoala? Asta in cazul unui seral sau facultate. Este necesara vreo adeverinta care dovedeste ca esti student pentru a putea pleca mai devreme de la munca? Se poate pleca mai devreme si recupera stand peste program?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde de postul pe care o să îl ai dacă ți se poate acorda program flexibil. Și deinde și de angajator, desigur.
Eu am făcut facultatea la seral și nu mi-a fost ușor deloc, dar nu e nici imposibil. Trebuie să ai mare rezistență fizică și psihică și capacitate de efort la fel. Și voință... că nu vor lipsi momentele de descurajare când îți vine să-ți bagi picioarele în ea de școală și să mai ieși și tu cu o fată, cu prietenii, nu doar să stai la serviciu și cu burta pe carte.
Am avut ulterior și câțiva colegi de serviciu care au făcut tot la seral facultatea și au reușit și ei să ajungă ingineri. Ce să spun? E greu, dar merită!

| Yurisa a răspuns:

De ce ar angaja cineva un student daca are de gand sa plece mai devreme? Nu ii pasa nimanui ce faci in afara programului laughing patronul vrea ca tu sa muncesti orele propuse, crezi le pasa ca esti tu student? laughing Daca era cum zici tu, mai bine angajeaza pe cineva care poate sa stea tot programul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poți angaja dar îți va fi greu. Nimeni nu îți va scurta ție programul chiar dacă ești la facultate. Vei avea același program.