| flavius2303 a întrebat:

am si eu o intrebare: sunt proaspat intrat la facultatea de inginerie a sistemelor biotehnice, la poli. ce parere aveti despre aceasta facultate? dupa terminarea acesteia se poate angaja usor? care ar fi cele mai cautate domenii? vreau niste raspunsuri daca se poate de la absolventii sau chiar studentii mai mari ai acestei facultati. va multumesc!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Felicitări, bobocel!
Ingineria, indiferent de ramură și-a făcut loc, mai în forță sau mai timid în societate.
Alături de IT, îți vei găsi mai ușor de lucru și dacă te faci remarcat cu ideile tale originale apărute în timpul facultății și sunt șanse ca să fi recrutat din timpul studenției ca un viitor salariat.
Orice ofertă pe care o vei primi, nu-i da cu piciorul, gândește-te numai la formarea experienței care este cerută peste tot și apoi banii.
Începutul este greu dar nu da înapoi.
Mult succes!
Pa, pa.

| mirelwshha a răspuns:

Buna! Si eu am luat anul acesta la ISB la Poli. Din cate am auzit este o facultate buna si sunt sanse sa prinzi si un job bun...Acum ramane de vazut! Eu sunt foarte curioasa sa vad cum va fi...big grin
Bafta! happy

| flavius2303 explică (pentru mirelwshha):

Ar fi tare sa fii in grupa 714laughing...

| mirelwshha a răspuns:

Nuuu sunt in 718 laughing tongue