| Strepix a întrebat:

Ipotetic vorbind după ce aș termina facultatea de poliție locala ce grad voi avea? Ofițer? Care este salariul?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Direct chestor vei fi happy

| anonimg a răspuns:

Deci tu vrei să faci facultatea de corupție. Depinde de tine gradul. Salariul va fi mai puțin de 10% din castigurile provenite din corupție.

| aXy99 a răspuns:

Subofiter.
Salariu mititel.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aXy99):

Mititel? Mai toti inaptii astia de la locala care au ceva grade iau pe putin vreo 3000 RON net si nu fac fix nimic. Nu e vorba neaparat de salariu, cit de activitate. Niste nulitati inutile care amendeaza babutele cu zarzavat si in rest nu fac NIMIC.