| Nicusor_Mario_2000 a întrebat:

Iti trebuie bac sau liceu pentru a te face politist?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti trebuie liceul, cu diploma de bacalaureat si absolvirea unei scoli de politie, respectiv Academia de Politie sau o scoala de agenti de politie.

| neutrino a răspuns:

Poti sa nu ai liceul, dar trebuie sa ai bacul!

| Dracoola a răspuns:

Sunt 2 variante : ori postliceala, ori invatamantul superior. Cu postliceala iesi subofiter iar cu invatamantul superior ofiter. Banuiesc ca poti fii promovat daca termini facultatea.

| laur3ntziu00 a răspuns:

Daca citeai criteriile de recrutare ai fi vazut ca absolvirea unui liceu cu diploma de bacalaureat este un criteriu obligatoriu.

| Adi_Chindea_1995 a răspuns:

Normal că îți trebuie!
Cred că la orice facultate îți trebuie diploma de bacalaureat...