| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU vreau sa devin bucatar la ce liceu trebuie sa ma bag?

sau politist la ce liceu?

Răspuns Câştigător
| BoMbeRmEn a răspuns:

Salut Fabian! Nu este un liceu specializat pentru domeniile tale. Faci un liceu oarecare iar dupa ce termini liceul dai la academia de politie niste probe (examene) si daca le iei ajungi politist.In cazul bucatarului tot la fel dupa ce termini liceul te duci la un restaurant si te angajezi cu timpul o sa fii un bucatar bun.Aceste doua meserii nu depind de liceu. Sper ca te-am lamurit. Bafta! funda?happy

1 răspuns:
| gago a răspuns:

Multumesc