| Joker3134 a întrebat:

Jandarm de la SIE sunt mascatii?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

SIE este Serviciul de Informatii Externe, nu are nici o legatura cu jandarmii.
Exista in schimb SIAS - Serviciul pentru Intervenţii şi Acţiuni Speciale, dar nici in acesta nu sunt jandarmi ci politisti.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioandelasal a răspuns (pentru Joker3134):

Esti complet pe dinafara! Serviciul de Informatii Externe este serviciul care aduna informatii din exterior, popular spus spioni pentru Romania.
P.S. Te sfatuiesc, a doua oara, sa te opresti cu intrebarile absolut irelevante.

| Plato a răspuns:

Nu, nu au nicio treaba. Nu sunt jandarmi la SIE.