| andreispeed77 a întrebat:

La ca facultate de medicina din Romania se da admitere doar la biologie?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu cred sa existe o astfel de facultate de stat-la cele din Bucuresti, Iasi, Cluj, Targu-Mures, Craiova, Timisoara, Brasov, Constanta-se da combinat cu obiectul Chimie.Doar pentru asistenti medicali-Asistenţă medicală generală, Radiologie şi imagistică, Balneofiziokinetoterapie şi recuperare, Nutriţie şi dietetică se da Biologie.

| andreispeed77 explică:

Dar la cele private?