| Jeanny a întrebat:

Exista vreo facultate de medicina in Romania la care se da admitere doar la biologie? Dau funda

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu exista asa ceva.Si procedeaza bine.

| AFR81 a răspuns:

Se dadea pana de curand la Ovidius in Constanta admitere doar din biologie. Au schimbat si ei acum 2 ani parca. Nu cred ca mai exista vreo facultate de medicina in Romania care sa te evalueze doar la biologie. Poti cauta pe net pe site-ul fiecarei facultati din tara ce criterii impun pentru admitere.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu există.

| tuberculoza a răspuns:

Nu.Examenul consta in Biologie obligatoriu si la alegere dintre Chimie organica si fizica.
Totodata, daca esti olimpic national la biologie( locurile 1, 2, 3)de exemplu, ai locul asigurat si nu mai este necesar examenul de admitere.

| Sofia_Manole_1993 a răspuns:

Exista, Facultate de medicina din Oradea. Inclusiv anul acesta s-a dat doar biologie.