| anonim_4396 a întrebat:

La ce facultate trebuie sa merg ca să ajung lunetist la antitero SRI? Și la ce profil

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Academia Militara sau de Politie, eventual scoala de specialitate.
Daca corespunzi din toate punctele de vedere (medical, tragi la tinta cu precizie de peste 90% la TOATE exercitiile tragere, atunci poti fi propus la specializare de lunetist.
Din cateva zeci de mii reusesc 1-2 aceasta performanta, asemanator pilotilor de vanatoare.

| danbnz a răspuns:

Vrei sa fii lunetist?
Te angajezi la fabrica de lunete.

| Bizon95 a răspuns:

3. cauta pe internet urmatoarele doua cuvinte:
SRI contact
apoi da un telefon si intreaba ce vrei tu

2. NU am auzit ca SRI sa aiba trupe anti-tero, informatii si contrainformatii anti-tero da, dar trupe speciale NU... nu am pretentia ca sunt Mafalda si le stiu pe toate, dar ma uit in draci la stiri aproape in fiecare zi, asa ca imi sarea in mecla daca ar fi zis cineva ceva

1. SE FACE MISTO DE TINE, pentru ca I din SRI vine de la "Informatii" dar se citeste "Inteligenta" (adica spionaj si contraspionaj), ori pe tine nu te-a dus mintea nici macar pct 3 de mai sus, iti dai seama ce dorit NU o sa fi in "intelligence community"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci în profilul tău Magazin Play și descarci PUBG Mobile. Cauți arma Kar98 sau un Mini14, un scope 8x, poate găsești și un boschet din ăla din air drope și te pui la pândă. Acolo ești lunetist...

Cu condiția să nu întâlnești un hacker cu Game Guardian că ăla te vede de la 3 km.

| Alexandrionelu a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la Universitatea Antitero SRI, Facultatea de lunetiști, profil: Sabie. Asa vei ajunge expert în mânuirea sabiei cu lunetă happy

| mili25 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

laughing)))) tare asta

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Like

| sierra1 a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Plus un costum de spider-dummy-kid

| BlackLight1987 a răspuns:

Academia militară. După care aplică pe SRI.ro. Dacă ești foarte bun, te cauta ei!

| ConnorRK800 a răspuns:

Intri pe Counter Strike, dai change teams, iti cumperi AWP si gata, esti lunetist.