| BiddySustineCampaniaTPUrevive a întrebat:

La ce se da bac, de la profilul,, stiintele naturii,, >? As vrea un raspuns sigur.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romana, mate si un obect la alegere din cele de profil: fizica, chimie, biologie + competente (la romana, engleza si alea digitale)

| ireall a răspuns:

Ai un oarecare avantaj aici. Dai mate M2 [mai usor decat M1 de la mate-info], si poti alege fizica, chimie, biologie si informatica la bac. Am avut un coleg care s-a transferat de la mate-info la st. naturii si a dat la info bacul. A luat 10 pentru ca e mult mai simplu si foarte putin de invatat fata de informatica pe care o dai daca esti la mate info. Dar daca stii bine bio sau chimie, te sfatuiesc sa dai chimie. E mai usor decat la bio. tongue