| Chocobunny a întrebat:

La medicina, la Iasi,la ce obiecte dau examen de admitere?
Va rog sa nu spuneti lucruri la intamplare asa pot zice si eu ca la biologe si chimie, dar sunt unele facultati la care se da doar la chimie sau bio si altele la care se da la ambele.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai sigur raspuns il gasesti pe site-ul oficial al facultatii, deocamdata uita-te la Admiterea 2013 si dupa Anul Nou vezi Admiterea 2014.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca chiar vrei la medicina ar trebui sa mergi o la facultate unde se da admitere si chimie si biologie, aceste 2 materii fiind baza medicinii. vrei sa faci medicina cu adevarat? atunci alege cluj sau Bucuresti

| ElenaSA a răspuns:

Biologie,Fizica sau Chimie.Intra pe site ca sa gasesti si programa.