| AnneMarie03 a întrebat:

Bună, TPU! Eu aș vrea sa dau examen de admitere la 2 facultăți de medicină, respectiv cea de la Iași și de la Cluj. Se pot da ambele examene, sau sunt în același timp? Și de ce este considerat atât de greu la facultatea de la Cluj?

2 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Din ce stiu eu de la cunostintele mele (daca nu s-a schimbat ceva de anul trecut) la medicina examenele se dau in aceeasi zi in toata tara si la toate specializarile. Te hotarasti la un centru si acolo dai.

| Ana123anuta a răspuns:

De obicei nu sunt chiar in aceeasi zi, însă sfatul meu este sa mergi, daca sunt intr-o perioada foarte apropiata de timp examenele, la cea la care crezi ca ai multe sanse sa intri, oricum este o facultate grea iar mai mult decat admiterea conteaza sa poti face fata sesiuniilor.
ziua examenelor o găsești inainte cu cateva luni pe site-ul facultatiilor.
Spor la invatat