| 8623 a întrebat:

La profilul filologie se mai adauga o limba noua pe langa cele studiate in gimnaziu(engleza,franceza, latina)?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie in a 11-a mi-a bagat spaniola

| asperger3 a răspuns:

Eu in a xi-a am facut spaniolă cu toate ca am fost pe filo intensiv engleza. In cazul meu a fost un opțional de spaniolă cel mai probabil.

| Ezic a răspuns:

Raman aceleasi eu sunt pe profil filologie. P.S. dai teza la latina rolling on the floor

| 8623 explică (pentru Ezic):

Pai auzisem ca se mai adauga germana sau spaniola

| Ezic a răspuns (pentru 8623):

Nu nu germana este doar daca vrei sa o inlocuiesti cu franceza. Eu sunt pe profil filologie si fac romana engleza franceza si latina. Si faza naspa e ca dai teza la latina

| Ezic a răspuns:

Raman aceleasi nu ti se adauga nici una in plus

| AnaAna8 a răspuns:

Da, din clasa a 11 a vei face spaniola. Eu sunt la filologie și fac spaniola.