| Radandam a întrebat:

La școală de agenții penitenciare la Tg Ocna am înțeles ca se face 1 an școala. Voiam sa va întreb dacă se plătește o taxa la școală, dacă este obligatoriu sa stai în cămin și dacă stai cât plătești pe luna, dacă ești liber sâmbăta și duminica și spre exemplu dacă ești la distanta de 500 km de casă la cât timp îți dau voie sa vii la tine acasă, dacă ești plătit pe timpul anului, adică daca ai solda și dacă ai cât este solda, cam câți stam într-o camera, se face mult sport in timpul anului, trebuie sa ai o condiție fizica bună? La ce ora te trezești dimineața și la cât este stingerea? Poți ocupa și alte funcții în afara de gardian, sa lucrezi în administrație sau alte posturi care au legătură cu penitenciarul? Ce carte este recomandata pentru admitere la școală, ce carte pentru istorie și ce carte pentru romana? Vreau cât mai multe detalii dacă știți, chiar nu am găsit răspunsuri la întrebările astea.
Aștept răspunsuri. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| FDJYHRF a răspuns:

Da e obligatoriu sa stai la camin, solda din cate stiu e 250 lei tu nu platesti nimic. in primele 2 saptamani nu iesi de acolo dupa mi se pare ca de la 4 la 8-9 aveti voie in oraș, au sala de forța, normal ca trebuie sa ai conditie fizica buna ai proba sportiva trebuie sa alergi 1km in cateva minute. trezirea e la 6 30 sau 7 nu mai stiu sigur

| Radandam explică (pentru FDJYHRF):

250 lei pe luna solda?

| FDJYHRF a răspuns (pentru Radandam):

Din cate stiu da, dai ai totul asigurat de ei