| Tudor123123 a întrebat:

Daca vreau sa ma fac designer 3D trebuie sa merg neaparat la un liceu cu profilul mate info? Din cate stiu liceul nu este important pentru o meserie, important fiind facultatea si cursurile pe care le faci, liceul ajutandu-te sa iti fie mai usor la facultate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mare parte cand te angajezi la ceva firma mare sau ceva important o sa fie un interviu practic.Mai exact important e sa cunosti meseria.

| ElSueno a răspuns:

In domeniul IT poti sa te angajezi si fara liceu daca stii ce faci. Important e sa ai un ''portofoliu'' cu toata munca ta.