| anonimus321 a întrebat:

Lucreaza cineva la Asirom (asigurari)? Sunt chemata maine la un interviu si vreau sa stiu ce presupune un astfel de job, care este castigul, firma este serioasa? Multumesc

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ItsJustAName a răspuns:

În principiu vei juca rolul unui agent de vânzări care va trebui să vândă cât mai multe asigurări și să mențănă contactul cu clienții. E bine să știi câte ceva despre companie (detalii generale). Despre câștig nu știu ce să-ți spun... N-am lucrat niciodată în asigurări, dar sfatul meu e să nu accepți un salar în funcție de vânzări pe bază de comision. Firma e cât de cât serioasă dar mie nu-mi plac în general ăștia cu asigurările. Mai ales cei de la Carpatica.