| Daryusxz a întrebat:

Lucrez la o firma de paza unde fac intre 168-192 de ore si iau 1175 lei, program de 12/24 12/48, stiu salariul e aiurea aici, dar am transport asigurat, ghereta, nu stau in picioare, o masa pe zi iar colegii din spate lucreaza in cel mai rau caz luna cu 264 ore si iau 1275lei. Nici mie nu imi prea imi convine salariul dar ma uit ca nu lucrez si am timp sa stau online, iar interesu mi-l dau cum is banii. Voi ce parere aveti? In contract brutul este 1900 lei.

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă-ți place să stai, pff, ți-ai ales serviciul ideal. Dar, dacă ești un om activ, jobul nu ți se potrivește!
Pentru un salariu mai mare, trebuie să cauți un alt loc de muncă, dar acolo se (și) lucrează, nu primești bani pe tăiatul frunzei... tongue
Cunosc gardieni publici, care au și un al doilea serviciu. Banii obținuți de la firma de pază îi consideră doar un 'bonus', pe lângă celălalt salariu.

| Daryusxz explică (pentru floresdemayo):

Ce job mai exact, nu o sa ma vezi vreodata casier sau sa pun marfa in vre un supermarket sau orce job asemanator, nici sa merg prin fabrici sa trag pentru 1-2 bete in plus, momentan programu imi e mai incarcat, sala, permis, mai le fac la colegi niste ore, noaptea tot asa ma uit pe yt/ Facebook pe viitor nu stiu ma gandeam sa ma tin de securitate ca de la 18 ani am atestat si am lucrat la 5 firme pana acum sa ma duc pe viitor pe interventie ca aia is platiti mai bine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca tu esti multumit, altceva nu mai conteaza.