| Bof_Ionut_1999 a întrebat:

Buna seara, am o intrebare ....eu vreau sa plec in Anglia, am gasit o firma ce angajeaza fabrica de saltele Relaxa si am vorbit cu o doamna la telefon si mi-a spus ca trebuie sa vin cu diploma, cazierul, buletinul, certificatul de nastere si adeverinta ca sunt apt sa lucrez si suma de 640 de lei ( mi-a spus ca e garantie ca trebuie sa imi faca contract de munca si ca asa se aplica "ca daca plec dupa 2 saptamani! " Asa mi-a zis si ca la primul salariu imi da banii inapoi in plus imi ofera cazare si transport din Romania in Anglia tot din partea lor cu avionul.Eu am gasit anuntul pe olx, am vb des cu acea femeie si pnm. Nu stiu ce sa cred si app...salariul de 1900 de lire adica ca eu iau 2000 dar cazarea o platesc eu si in mana raman cu 1900 de euro sa cred ce zice sau e teapa voi ce ziceti?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Teapa, nu se platesc bani pentru angajare. Pleci tu singur in GB ai gasit chirie si cauti servici, agentiile pentru locuri de munca din GB sant un rahat te tine 3 zile apoi stai 6 acasa si tot asa. Ideal e sa gasesti angajare pe firma direct cum am nimerit eu

| darrio2007 a răspuns:

Este prea frumos ca sa fie adevarat. Mai intereseaza-te.

| LPCTSTR a răspuns:

Zic ca-i scam.

| SkyPilot a răspuns:

Suna dubios. Eu stiam ca angajatorul plateste tot ce e de platit.
Dar asteapta si alte pareri.