| ellyelena a întrebat:

Ma deci eu nu adorm noapte decat pe la 1-2 sau chiar3 si pana atunci ma uit pe tavan iar de diminetata ma trezesc la 7 prim datwa apoi ma culc si ma trezesc la 9-10 norocul meu ca mg de dupa masa la scl da oricum dupa aia toata ziua uneori parca-s moarta nu am pic de energie si sunt moarta de somn e naspa serios ce sa fac sa adorm mai repede?happyFunda daca functioneazahappy

Răspuns Câştigător
| andreipirca a răspuns:

Mia se intampla si mie...nu stiu ce sa zic, inainte de culcare mananca 1-2 linguritze de mire.la mine a functionatwinkingdaca nu merge, numara oilaughing

Sper ca te-am putut ajutawinkingFunda?

4 răspunsuri:
| annakarenina a răspuns:

Incearca sa te culci devreme, si inainte de culcare bea lapte fierbinte, sub nici o forma nu bea ceai pentru ca te tine treaza, chiar daca nu pare, ceaiul are teina.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Buna! ia un somnfier laughing si ia-l cu o juma de ora inainte de ora la care vreii sa te culci.laughingnici eu nu pot adormi doar ca eu ma duc dimineata la scoala...in vacanta de craciun am stat tarziu si dupa nu mai puteam adormi am luat un somnfier si am crezut ca cad jos de somn asa mi-am revenit ca m-am trezit dimineata si seara pe la 10 mi-a fost somn.am cam deviat de la subiect dar ma cam plictisesc. pa, pa

| florinell a răspuns:

Pai, daca nu poti dormi decat la 1-2, atunci nu mai dormi deloc pana a doua zi seara cand sigur o sa poti dormi pe la 10-11.Prima data e greu, ca dupa aceea o sa vezi ca va fi bine. Te-am pupat! Noapte buna!

| misucatinas a răspuns:

1)Incearca sa nu bei cola/cafea/bautura energizata.
2)Pentru inceput, pune-te in pat pe la 10 si pui un film ceva ( fie comedii, fie actiune, etc).

PS: Cea mai buna solutie e sa te imbeti big grin. Dar nu este bine si a 2 a zi te simti foarte obositor happy
Sa-mi zici daca te-am ajutat.