| TruLove a întrebat:

Ma intereseaza sa stiu daca persoanele cu STRABISM pot lucra ca si farmacist, pentru ca folosesti si calculatorul. Eu am strabism la ochiul stang si vad foarte putin cu el. Ar fi o piedica in a obtine acest loc de munca?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti lucra intr-o farmacie, atata timp cat ai calificarea necesara.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu cred ca da.Chiar cunosc o farmacista cu aceasta problema de vedere. Dar ai putea s-o corectezi.Se face gimnastica oculara, sub supravegherea medicului si ochiul isi revine. Si e mai putin inestetic.Sau se poate opera daca e cazul.
http://adevarul.ro/......index.html

| MTSimo a răspuns:

Din cate stiu, poti