| wordsworth a întrebat:

Ma tot sucesc la ce facultate vreau sa dau mai departe. Mai am un an. Initial am vrut in cadrul politiei dar nu am nici inaltimea corespunzatoare si nici grupa sanguina nu ma prea ajuta. (sunt un A2 care nu e prea rezistent la stres). In ultima vreme m-am gandit la Facultatea de Limbi Straine. Am o nelamurire totusi, daca vreau sa dau la aceasta facultate, as putea ajunge mai tarziu, de exemplu, jurnalist in afara, sau ospatar pe un vas de croaziera, barmanita tot pe vas, receptioner la un hotel, in strainatte, evident, etc. Vreau sa plec din Romania! As avea sanse cu o astfel de facultate, sau afara se cauta altfel de experienta?
Si inca o intrebare, de exemplu, daca as vrea sa dau la SRI, insa nu sa lucrez pe teren, mi-ar trebui inaltimea? Logic mi se pare sa nu, fiindca n-am eu treaba directa cu infractorii.

Răspuns Câştigător
| meoww a răspuns:

Nu folosi grupa sanguita ca si scuza! Orice te hotarasti sa faci nu folosi ca si scuza ceva despre tine pe care nu poti schimba!
Fa ce te pasioneaza, daca nu te poti vedea lucrand la politie in Romania pentru restul vieti, nu o face.
Intr-adevar sa ai studii superioare intr-o anumita limba straina te-ar ajuta. Daca ti-ar placea mai mult sa traiesti in multe locuri si sa calatoresti poti sa fi si asistenta de zbor, orice faci sa stii ca cu munca grea obti orice happy
Scuze daca nu o fost de prea mare ajutor. Bafta!

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca vrei sa pleci din Romania aceasta facultate nu prea te ajuta.Nu-ti ofera o meserie.De exemplu, daca faci Limbi straine-lima engleza-ce vrei profesa daca pleci in alta tara? Iar grupa de sange nu are legatura cu facultatea.

| Doηηa a răspuns:

Bună! Dreptul nu te-ar tenta?

| wordsworth explică (pentru Doηηa):

Hei! Chiar deloc, cu toate ca profesorul mi-a spus ca as avea talent la economie.

| asdfgh23 a răspuns:

La SRi sunt cam 7, 8 locuri pe tara.Ca sa lucrezi ca ospatar nu-ti trebuie facultate