| Sorina0970898 a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa fac daca vreau sa obtin o functie importanta intr-un hotel? Nu de receptioner, ospatar sau camerista.

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Functia aia importanta o obtii in timp. Sau tu ai impresia ca toti managerii s-au angajat direct sefi? Eheeee...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Turism, management, marketing depinde ce vrei sa faci

| Anonimuserr a răspuns:

Pentru a obtine o functie de receptioner poti face o facultate de turism sau de geografi turismului, sau nu neaparat sa fie exact pe acel profil. Poti fi si cu dreptul, marketing, mangement.