| TheDivinitySucks a întrebat:

Mai exista vreo facultate/scoala la care sa se duca si baieti, sa fie fara matematica si dupa sa poti iesi ceva de viitor? Pentru ca in Romania in afara de armata si alte cateva unde se cere matematica exista mai mult pentru fete. Tin sa spun ca imi placea matematica in generala dar cand am dat la liceu a fost un an chiar foarte bun si am avut media la examen+ 5-8 de 9, 20(nu ma laud) si am vrut sa intru la mate-info dar ultima medie a fost de 9, 33 anul' ala si am fost repartizat la profil de uman si nu prea mai fac mate deci am cam ramas in urma si sa stau sa fac meditatii sa iau de la 0, nu prea mai am timp intr-un an. Ma gandeam sa fac ceva de jandarmerie/politie ca sa am facut si dupa sa fac ceva pentru o meserie si sa plec in afara.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde naiba ai vazut tu sa scrie: asta e facultate pentru fete?

| TheDivinitySucks explică (pentru anonim_4396):

N-am zis asta ca e si pentru baieti dar ziceam ca sunt multe unde sunt multe fete gen facultatile astea de limbi straine de litere sau mai stiu eu si la politie/jandarmerie e pentru ambii