| Anonim7900 a întrebat:

Salut!
Sunt clasa a 8 a si nu sunt decis la ce liceu vreau, ma astept la o medie mare la examen pentru ca ma pregatesc mult si sunt bun la materiile de examen.In generala am fost bun la matematica,romana,istorie, geografie si engleza.Problema,insa,la mine este ca sunt intre real si uman,imi plac mult istoria,engleza,geografia, dar in acelasi timp sunt bun si la mate.Nu sunt decis ce sa aleg intre mate-info sau un profil pe uman.Ce sugestii aveti?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alege mate-info, ca iti da mai multe sanse in viata sa-ti alegi o profesie/cariera, eventual o facultate, la terminarae liceului.

| andreea1baratiu a răspuns:

E un fel de materii de profil filo + mate. Poti incerca la mate info daca esti bun la matematica si daca nu iti place te poti transfera dupa un an. La filo se bazeaza mai mult pe limbi straine si istorie, la socio pe logica, filosofie din astea de psihologie. La mate info e mai greu fiindca faci multa matematica si mai complicata si se intra cu medii de peste 9

| XTheBestX a răspuns:

Il citez pe bunicu, Dumnezeu sa-l ierte. Fa ceea ce iti place sa faci in timpul liber iti plac calculatoarele du-te in It, iti place dreptul du-te la economic si asa mai departe. Tine minte un sfat atat timp cat faci ceea ce iti place o sa iti dai interesul e viata ta si tu alegi ce vrei sa faci!