| anonim_4396 a întrebat:

Mai fuge lumea de munca in constructii sau șantier? Tot grea a ramas munca de acolo sau s-a mai usurat? Caut sa incep altceva de munca pentru ca m-am săturat de fast fooduri si nici nu e asa de bine platit domeniul. Nu am dat bacul sa caut ceva mai bun, o sa il dau la vara. Chiar si cu bac, tot greu as fi gasit ceva ok.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca in constructii minimul pe economie e ceva mai mare nu ar trebui sa fuga lumea, mai ales daca nu au alte calificari

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
2. La noi nu.

| Cosmin86 a răspuns:

Dupa bac NU te angajezi, urmeaza o facultate ca lumea... si abia apoi cauti ceva ok!

| johnnny123 a răspuns:

Pentru muncitorii necalificați munca pe șantier nu se va ușura niciodată. Dacă nu ai o calificare care să te facă valoros și greu de înlocuit, va trebui să compensezi cu cârca.

Dar măcar munca în construcții este mai bine plătită decât munca la fast-food, iar dacă ești băiat isteț poate mai și înveți una-alta.

| sdaads a răspuns (pentru johnnny123):

"Dar măcar munca în construcții este mai bine plătită decât munca la fast-food, iar dacă ești băiat isteț poate mai și înveți una-alta."

Explica mi și mie unde e bine plătită munca în construcții? În străinătate poate.

În România un necalificat În construcții câștiga maxim 3000 lei, un salariu de tot rahatul.

| SingleForOne a răspuns:

Incearca mai bine in vanzari sau call center sau un curs de contabilitate, daca vei lua bacul. La profi, mega image sau alte magazine, nu-ti trebuie bac; sa vinzi oriflame sau avon, nu-ti trebuie bac; in asigurari sau in contabilitate ti-ar trebui bacul, dar nu-ti trebuie facultate.

| Anamaria9916 a răspuns:

Depinde și de șef. dar în general e greu. Dacă nu ești meseriaș, nu ai experiența multă sau o diplomă, te rupe.

| Claudia10girl a răspuns:

Cred ca depinde ce faci sau ce utilaze ai.