| mnicusor07 a întrebat:

Mecanic auto sau electricIan auto?
As vrea niște păreri, sunt nehotărât ce profil să urmez.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Electrician auto, industria auto se schimba si dupa cum ai observat, masinile electrice se vand din ce in ce mai bine, pe langa asta, daca devii electrician auto inseamna ca vei lucra intr-un service, cu timpul 'furi' si meseria de mecanic deoarece vei vedea si vei avea si tu de lucru si vei prinde usor usor si partea cu mecanica, mie mi se pare simpla mecanica si usor de invatat, mai ales daca-ti plac masinile, nu doar sa le conduci si sa le admiri, ci sa si umbli la elewinking
Alt avantaj, inveti electricitate, daca ai cunostinte in domeniu te poate ajuta oriunde, sa stii ce si cum despre electricitate!
Parerea mea, mecanica se invata si este usoara, baga-te pe electricitate si vei avea mai multe sanse sa-ti gasesti loc de munca!

5 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, sincer ti-as recomanda mecanic auto, dupa aceea sa urmezi un curs specializat in electrician auto, succes

| untaken a răspuns (pentru DaniTDCI):

Dupa ce termina mecanica o sa-ti poate raspunde la intrebari, nu-i asa?

| DaniTDCI a răspuns (pentru untaken):

Copil frustrat cu 12 raspunsuri

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Meseria de mecanic auto este mult mai cautata deoarece oriunde poti vedea o masina la fiecare casa, si cel putin 10 la un bloc.Probleme la masini vor fi intotdeauna si este o meserie bine platita si te ajuta si pe tine sa-ti repari propria masina.Este mai complicat cu electricitatea automobilelor, insa daca iti dorest, poti face mai tarziu o specializare pe acest profil.Meriti"a doua sansa"

| DuckDogger a răspuns:

Eu sunt la mecanica auto, mie imi place foarte tare. Acum, depinde si de ce profesori dai laughing