| GeorgeGabriel a întrebat:

AS vrea sa ma fac mecanic auto ce profil trebuie sa urmez? cine stie

8 răspunsuri:
| summer12 a răspuns:

Nu conteaza profilul, poti face un curs de calificare de mecanic auto si gata.

| JustMe_8048 a răspuns:

Tehnician mecatronist, sau oricare alt profil de la un liceu constructor de masini.

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Profil servicii.mecanic.

| szergiu a răspuns:

Profilul de mecanica, vei avea diploma de mecanic profesionist. daca faci un liceu oarecare si pe urma faci curs de mecanic vei avea diploma doar de mecanic.

| Overdose a răspuns:

După liceu, trebuie să urmezi o şcoală post-liceală legată de Mecanică.

| Claudiw a răspuns:

Mecanica, dar nu-ti recomand profilul...

| Amelia94 a răspuns:

Profilul de mecanica.

| adyrusu16 a răspuns:

Profilu de mecanica.