| Helena08 a întrebat:

Medicina sau limbi moderne aplicate (franceza-engleza)? Ce facultate e mai ok pentru un viitor in Romania?

6 răspunsuri:
| AndraRox a răspuns:

Pentru un viitor în România, niciuna. Dacă alegi limbi străine poți opta pentru un post de stewardesa, se câștigă bine. Călătorești prin toată lumea, stai la cele mai scumpe hoteluri... Dar în funcție de ce îți place ție. Eu aleg medicina, ai putea studia în afară pentru un viitor bun. Dar e destul de greu să ajungi un medic cunoscut acolo deoarece trebuie să ai recomandări de aici. Medicina este foarte grea și ai nevoie de mulți ani de facultate. Gândește-te bine, tu alegi!

| JojuGB a răspuns:

Medicina, normal!

| Georgiana234 a răspuns:

Eu as alege limbile moderne, te ajuta foarte mult mai departe, unde vei merge va trebui sa stii ceva engleza. Parerea mea. Succes! :*

| damianadrian a răspuns:

Depinde si cat de departe vrei sa ajungi in domeniu. In medicina poti ajunge sa cercetezi anumite medicamente... Iar la limibi straine poti parasi tara si sa ajungi departe. DECIZIA ESTE A TA...

| nycooo a răspuns:

Eu una creed ca medicina... Dar alegerea ta...

| psvita1234567 a răspuns:

Si eu cred ca medicina.