| WorkHardRO a întrebat:

Mereu am fost interesat de Bucatarie, asa ca m-am gandit sa fac un curs de Bucatar acum ca am terminat liceul insa problema ce ma face sa ma gandesc: Acolo ce ne vor invata? Eu nu prea ma pricep asa bine in bucatarie in ciuda 'interesului meu' asa ca sunt curios cam cum vor decurge lucrurile acolo.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu-ti place sa faci mancare, atunci nu ai ce cauta la astfel de cursuri. Acolo te va invata sa pregatesti diverse tipuri de mancare, dar daca nu ai chemare pentru asa ceva, niciodata nu vei ocupa un post de bucatar.

| UzOm a răspuns:

Comunicarea la locul de munca
Desfasurarea muncii in echipa
Aprovizionarea cu materii prime si auxiliare a locului de munca
Asigurarea conditiilor igienico-sanitare
Organizarea cadrului general de deschidere si inchidere a activitatii sectiei
Prevenirea poluarii mediului
Intocmirea documentelor specifice
Pregatirea antreurilor calde si reci
Pregatirea fripturilor
Pregatirea gustarilor calde si reci
Pregatirea mancarurilor din carne
Pregatirea mancarurilor din legume, orez, ouă, paste fainoase
Pregatirea preparatelor lichide
Prepararea dulciurilor (deserturilor)
Prepararea fondurilor glace
Prepararea mancarurilor din peste si fructe de mare
Realizarea actiunilor de supervizare si control
Realizarea aluaturilor de baza
Realizarea salatelor
Realizarea sosurilor

Sursa: https://cursuridecalificare.ro/cursuri-de-bucatari.php

| Enertx a răspuns:

Da, desigur ca o sa te invete. Insa trebuie sa pui si tu ceva pasiune in ce faci eu in locul tau as cauta pe internet multe chestii din ce imi trebuie.