| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa fiu profesor suplinitor in aceste momente de criza?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Pana la urma, e o sursa de venit..., mai ales daca e singura..., mai poti face meditatii ( depinde la ce materie suplinesti ) E mai bine decat nimic... Intre timp, mai cauta-ti si alte job-uri.

April
| April a răspuns:

Ce fel de suplinitor esti? Calificat sau necalificat? Daca esti calificat si-ti iubesti meseria munceste si obtine-ti toate gradele didactice si de bine de rau, te vei descurca.Sunt incredintata ca vor veni si vremuri mai bune pentru profesori.Si,altminteri ce alte optiuni ai avea? UN PRoverb spune:"Nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard". UN gand bun pentru norocul tau!

carla
| carla a răspuns:

Da simti ca ti se potriveste si te atrage domeniul, da. Cum spune si Alessa este o sursa de venit.

| stefybx a răspuns:

Da, in aceste vremuri, dar sa te pregatesti sufleteste pentru situatiile stresante care sunt acum in invatamant!

| mirela03 a răspuns:

Intr-un moment in care e greu sa-ti gasesti un loc de munca consider ca ar trebui sa fii bucuros ca poti sa te angajezi si sa ai un venit garantat (chiar si pe o perioada data de timp). In plus, vei putea sa-ti maresti venitul predand in particular sau desfasurand o alta activitate care poate iti place mai mult.
Nu e momentul sa faci nazuri, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este foste bine munca cu statul este cea mai sigura munca chiar daca nu e cine stie ce salar

| Vis curat a răspuns:

Merita sa profesezi ceea ce te face sa te simti bine. Numai asa poti avea si rezultate!