| MZc a întrebat:

Merita sa lucrezi la KFC ca și casier sau lucrator in bucatarie? Am auzit ca multa lume zice ca nu merita, ca e foarte mult de munca in raport cu salariul.

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Been there, done that.Se merita numai in cazul in care ai nevoie urgenta de bani,altfel eu zic sa te orientezi catre altceva.
Problema cu fast-foodurile,in general,mai ales cele stabilite in locuri populate precum mall-urile este ca pun accent foarte mare pe viteza,nu si pe sanatatea angajatului sau pe a clientului, exceptie-atunci cand sunt controale.Asa e peste tot,nu e vorba de o companie anume.
E o munca destul de grea si platita prost. Poate castigi experienta cu oamenii, dar altceva, nu inveti.E o munca repetitiva.O sa vezi poate niste chestii care o sa te faca sa te gandesti de doua ori inainte sa iti cumperi fast-food pe viitor.
Dar cum nu toti isi permit luxul sa nu lucreze(poate ca esti student si ai nevoie mare de bani sau inca nu ai gasit ce vrei sa faci)poti incerca part-time de 4 ore sau 6 ore-tot e mai bine decat 8-10-12(cu suplimentare); o sa te bage in a doua parte a zilei,adica seara,pana inchide si iti recomand sa incerci casier,cred ca e mai usor.
Dar ca idee,nu e ceva de viitor,nu inveti lucruri noi, faci acelasi lucru in fiecare zi.Chiar si ca manager e o munca foarte grea.Eu zic ca incercarea moarte nu are, dar sa ai mereu un plan b, sa te orientezi catre ceva mai bun.

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai faci un ban, pentru asta merita.
Referitor la munca, da... este ceva de munca acolo. Mergi si vezi daca te adaptezi, daca nu... poti sa renunti oricand.

Bafta sa ai!

| Frank51 a răspuns:

Merita daca nu ai alt loc de munca si nu ai de ales. Daca sti engleza recomand CGS, daca esti bun in vanzari ti-as recomanda o firma MLM, incepi de jos dar intr-un an maxim ajungi la salariu de 5000 lei + bonusuri.

| badpanda a răspuns:

Merita sa lucrezi oriunde.Asa castigi experienta.Nu te impiedica nimeni sa pleci cand gasesti ceva mai interesant.

| Irinelp a răspuns:

Ca bucătar sau casier nu se câștigă bine oriunde ai fi.

| TLF92 a răspuns:

La salariu care ti se ofera si la stresul la care esti pus zilnic eu as zice ca nu merita pentru nimic in lume, gandeste-te ca acolo chiar nu stai nici 5 minute degeaba

| Carolapet a răspuns:

Peste tot e așa într-un loc de genul, am lucrat 13-14 ore pentru 80 de lei la Bucătărie, dacă tot vrei sa mergi, mergi la servit ca in Bucătărie e greu