Întrebare recomandată | Alexandra_Baba_1996 a întrebat:

Meseria de asistent medical, este una respectabila? As dori niste informatii despre aceasta meserie si ceea ce presupune ea.

2 răspunsuri:
| DeathLord93 a răspuns:

Depinde ce asistent esti adica pe ambulanta sau pe sectie la spital si depinde si de sectie daca esti la unitatea primiri urgente te astepti sa ti mai vina si tigani si aurolaci etc la fel si pe ambulanta nu sti ce oameni iti ies in cale si pe sectie e cam la fel dar depinde si de superiori ierarhici si de pacienti ..mai pe scurt e cam jumi juma mai esti si respectata mai esti si jignita asa e peste tot

| Rozzovela a răspuns:

Este si sacrificiu din mai multe puncte de vedere