| alice4stars a întrebat:

Muzica sau Scriitorie? Ce părere aveti?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine ca persoana si de talentele tale. Muzica nu presupune doar sa ai voce, trebuie sa fii si putin charismatica ca sa-i faci pe oamenii de la spectacol sa te placa, sa reusesti sa creezi o atmosfera frumoasa in care sa se simta bine ca sa fii chemata si alta data.
Ca scriitoare lucrezi mai mult din umbra, dar e destul de greu sa te afirmi mai ales sub origine romaneasca pentru ca nu se prea mai citesc carti romanesti azi. Majoritatea tinerilor de azi care citesc literatura contemporana se axeaza mai mult pe cea din strainatate. Trebuie sa ai o poveste cu adevarat fascinanta si un rezumat atractiv ca sa-i determini sa-ti cumpere cartea.

6 răspunsuri:
| BogdanDediu a răspuns:

Muzica big grin

| alice4stars explică:

Da,stiu; e greu sa ti se mai cumpere cartile...dar muzica e prost plătită; si greu de invatat, si cineva care îmi poate descoperi talentul îmi poate aduce o cariera in viata.ma gândesc la ce sa dau, la ce sa mă bazez in viata; nu mai e mult timp. Încă un răspuns va rog? Mersi Ady05

| Adry05 a răspuns (pentru alice4stars):

Pai decizia trebuie s-o iei in functie de la ce esti tu mai buna. Canti foarte frumos? Scrii povestiri foarte bune si-ti face placere? Alege ce-ti face mai multa placere si esti mai buna, nu dupa plata. Daca esti buna in domeniu te poti afirma si avea un post bine platit aproape oriunde.

| Popa_Alex_1997_SCA7 a răspuns:

Scriitorie

| Raluca_Maria_1993 a răspuns:

Muzica

| Raluca_Maria_1993 a răspuns:

Eu zic muzica